Follow us

Nomads: Oι «Κροκόδειλοι» διέσυραν τους «Λεμούριους»! Το συγκλονιστικό αγώνισμα & ο σοβαρός τραυματισμός

Σε ένα ακόμη απαιτητικό αγώνισμα αρχηγών κλήθηκαν να συμμετάσχουν οι δυο ομάδες του Nomads.

Ηλίας  Δήμος
ΓΡΑΦΕΙ: ΗΛΙΑΣ ΔΗΜΟΣ
Nomads Mike

Οι «Κροκόδειλοι» και οι «Λεμούριοι» έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, προκειμένου να κερδίσουν το έπαθλο του αγωνίσματος, ένα ταξίδι με καταμαράν. Μάλιστα, όπως ανέφερε ο Σάββας Πούμπουρας, η συγκεκριμένη περίοδος στη Μαδαγασκάρη είναι περίοδος των φαλαινών και έτσι οι νικητές θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά τα εντυπωσιακά θηλαστικά.

Κατά τη διάρκεια του αγωνίσματος δεν έλειψαν οι στιγμές έντασης μεταξύ των δυο ομάδων, όταν η Τόνια Σολανάκη λογομάχησε με τον Μάριο Ακριβόπουλο ζητώντας του να σταματήσει να ειρωνεύεται. Αφορμή αποτέλεσε η παράβαση του Δημήτρη Κουκουρίκη ο οποίος δεν έβαλε στο σακούλι του την καρύδα όπως ήθελαν οι κανόνες του παιχνιδιού.

Ο σοβαρός τραυματισμός της Μαριάννας Καμαρωτάκη επισκίασε το αγώνισμα των αρχηγών, μιας και κατά τη διάρκεια του αγωνίσματος το πόδι της μπλέχτηκε σε κάποιο σημείο και αποχώρησε σφαδάζοντας από τον στίβο μάχης. Ο Γιώργος Λέντζας ενημέρωσε τις δυο ομάδες πως η παίκτρια αποχώρησε προκειμένου να τις παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

Nomads

Στο πρώτο στάδιο οι «Κροκόδειλοι» διέσυραν τους «Λεμούριους» κάνοντας το 10 – 0 στην πρώτη απόλυτη νίκη τους, δίνοντας μάλιστα το προβάδισμα στον αρχηγό τους Αλέξανδρο Σήαρς για το δεύτερο στάδιο του αγωνίσματος. Τελικά, ο Γρηγόρης Μόργκαν βρέθηκε στη δύσκολη θέση να επιλέξει τον τρίτο μονομάχο.